Tasarım ekibi olarak sizi mimari ve iç tasarımın heyecan verici dünyasına götürmeye hazırız. Türkiye’de olmamıza rağmen, dünyanın herhangi bir şehrinden tasarım projesi sipariş edebilirsiniz.

 

info@arkizeen.com

Istanbul-Ankara-Gaziantep(merkez)/Türkiye

+90-5300160191

© 2020.  All Rights Reserved

top

İç Mimarlık 0
Ürün tasarım 0
Planlama 0
Projelendirme 0

Ön Bilgi!

Bu proje iki genç odası tasarımını kapsamaktadır. Renk ve mekan içinde kullanılan malzemeler kullanıcı odaklı olunmuştur. Çatı katındaki oda tasarımında açık renkler düşünülürken diğer oda da ise koyu renkler hakim olmuştur. Mekanları doğal malzeme ile tanımlamayı ve işlevsel olarak mekan içindeki kullanım düzenlemelerini tasarlamak ilk amaçlardan bir tanesidir. Duvarlarda ahşap gibi doğal kaplamalarla mekanlara canlılık ve sıcaklık vermek, projeyi daha keyifli hale getirmeye çalıştık.

Planlama

Çatı katında bulunan oda 27 m2 alana sahiptir. Oda içindeki çatı boşluğunu kapatarak standart oda yüksekliğine getirdik. Çatı eğiminden dolayı kullanımı zor olan kısma ise depolama alanı içinde gizli yatak tasarımı ile kullanışlı hale getirdik. Açık meşe duvar kaplamaları yapıldı ve depolama alanları daha kullanışlı hale getirmek için tekrardan düzenlendi. Diğer oda tasarımında ise pencerelerin konumundan dolayı orta konsol tasarımı düşünülerek ek depolama ve işlevsellik sağlamasını istedik. Oda içinde kullanılan kültür taşları, koyu ceviz kaplama ve koyu lake ahşap işleri ile loft bir tarz oluşturmaya çalıştık.