Tasarım ekibi olarak sizi mimari ve iç tasarımın heyecan verici dünyasına götürmeye hazırız. Türkiye’de olmamıza rağmen, dünyanın herhangi bir şehrinden tasarım projesi sipariş edebilirsiniz.

 

info@arkizeen.com

Istanbul-Ankara-Gaziantep(merkez)/Türkiye

+90-5300160191

© 2020.  All Rights Reserved

top

İç Mimarlık 0
Ürün tasarım 0
Planlama 0
Projelendirme 0

Ön Bilgi!

Tasarım ve uygulaması yapılan bu otel projesinde, yeni bir iç mekan kimliği kazandırmak adına konsept çalışmaları yapılmıştır. Mevcutta kullanılan tüm malzemeler, çizgiler ve konumlandırmalar konsepte göre değiştirilmiştir. Öncelikli olarak otelin lobby karşılama alanında misafirleri etkilemesi adına, malzeme seçimleri ve detaylar ona göre belirlenmiştir. 10 yıllık bir geçmişe sahip olan Teymur Continental Hotel; konsept olarak elmas, pırlanta çizgilerinden ve görünümünden yola çıkarak iç mekan tasarım olgusunu oluşturmaya çalıştık. Yapının düzeni ve zaman göz önüne alınarak bazı alanlar sabit bırakılsa da  iç mimari tasarımında keyifli bir proje süreci gerçekleştirildi.

Planlama

Resepsiyon alanının yeri değiştirilerek lobby düzeninin ana planlanması sağlanmıştır. Resepsiyon alanı, daha ferah bir görünüme sahip olması ile birlikte misafirleri de direk karşılaması hedeflenmiştir. Lobby alanı daha fazla ışığın girmesi için adımlar atılmıştır. Ofis kısımları tekrar düzenlenmiştir. Kolon tasarımlarında ise konsepti yansıtmasına yardımcı olacak mermer ve ahşap malzemenin dokusu yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Zeminde kullanılan mermer yerinde bırakılmış ama tüm iç mekandaki unsurlar değiştirilmiştir. Otelin lobby ve asma katı için eski çizgi ve renklerinden çıkarak, yeni renk konsepti ile tasarım detayları düşünülmüştür. Yeni oturum alanlarının eklenmesi, Lobby bar alanının ön plana çıkarılması ve mekana kazandırılması, mevcut merdivenin ufak tasarım dokunuşları ile ortaya çıkarılması sağlanmıştır.